Akışta Bir Pozisyon Nesnesine Atama Nesnesi ile Akışı Başlatanın Amirinin Atanması

Atama nesnesi üzerine çift tıklanılarak özelliklerine girilir. Özellikler ekranından “Atama” sekmesine geçilir. Atama sekmesinde içeriği değiştirilmek istenilen “Pozisyon” nesnesi “Hedef Nense” olarak seçilir. Bu örnek de hedef pozisyon nesnesi “Amir” nesnesidir.

Amir nesnesi seçildikten sonra açılan menuden “Kaynak” bilgisi tanımlanmalıdır. Örnekteki hedef talebi yapan kullanıcının amir bilgisine ulaşmak olduğu için “Tür” seçiminde “Üst Pozisyon” bilgisi seçilmelidir.

“Üst pozisyon” seçimi yapıldıktan sonra sistemde hangi pozisyonun üst pozisyon bilgisine ulaşılmak istendiğine dair tanımlama yapabilmek için “Nesne” alt menusu açılacaktır.

Açılan alt menude “Nesne Seç” butonu ile gelen ekranda amir bilgisine ulaşmak istenilen Pozisyon nesnesi seçilmelidir.

Akışı Başlatan yani talep yapan kullanıcının amir bilgisine ulaşılmak istenildiğinden gelen listeden “AkisiBaslatan1” isimli Pozisyon nesnesi seçilmelidir.

Böylelikle “Atama” nesnesi yardımıyla “Amir” nesnesinin içeriği dinamik olarak doldurulmuş ve sisteme kullanan hangi kullanıcı olursa olsun bu kullanıcının “Amir” bilgisinin otomatik olarak bulunması sağlanmıştır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: